Dreman Opole Komprachcice przegrał 3:4 w meczu ćwierćfinałowym z GI Malalepszy Leszno. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę

Krzysztof Marcinkiewicz
W drugim meczu ćwierćfinałowym Denys Blank strzelił 2 gole.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Denys Blank strzelił 2 gole. Wiktor Gumiński
Drugi mecz ćwierćfinałowy Fogo Futsal Ekstraklasy był prawdziwym rollercoasterem. Po 31 minutach Dreman Opole Komprachcice przegrywał 0:4 z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Szalona pogoń w końcówce nie przyniosła jednak Tygrysom rezultatu.

W pierwszym meczu rozegranym kilka dni wcześniej w Opolu Dreman dość wysoko wygrał 7:3 (4:0) i w ćwierćfinałowej rywalizacji prowadził 1:0. Gospodarzem drugiego meczu była ekipa GI Malepszy Arth Soft Leszno, która od początku narzuciła swoje warunki gry. W 6. minucie gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Jose Luisa Tangarife. Potem gra się wyrównała, Dreman miał swoje okazje do wyrównania. Lesznianie podwyższyli jednak prowadzenie po golu Oleksandra Kolesnykova w 15. minucie. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:0.

Początek drugiej połowy wstrząsnął Dremanem. W 23. minucie było już 4:0, a bramki strzelali Kolesnykov i Daniel Galleg Garcia. Wydawało się, że jest już po meczu, jednak opolskie Tygrysy w końcówce pokazały pazur. Sygnał do ataku dał w 31. minucie Vadym Ivanov, który strzelił kontaktowego gola. Potem dwie bramki szybko strzelił Denys Blank i w 33. minucie Dreman przegrywał już 3:4. W końcówce opolanie atakowali, ale nie potrafili już skruszyć szczelnej obrony gospodarzy.

W rywalizacji do 2 zwycięstw jest remis 1:1. Rozstrzygający mecz odbędzie się w niedzielę (28 kwietnia) o godzinie 18.00, a gospodarzem będzie GI Malepszy Arth Soft Leszno.

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Dreman Opole Komprachcice 4:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Tangarife - 6., 2:0 Kolesnykov - 15., 3:0 Kolesnykov - 22., 4:0 Garcia - 23., 4:1 Ivanov - 31., 4:2 Blank - 32., 4:3 Blank - 33.