Plebiscyt Sportowy Nowej Trybuny Opolskiej to najstarszy ranking sportowców w naszym województwie. Najpopularniejszych sportowców, osobno w miastach oraz każdym powiecie, wybrali kibice - nasi Czytelnicy i internauci.
Partnerem Głównym plebiscytu był PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego, partnerem honorowym – Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, a partnerami regionalnymi: Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto oraz Biuro Podróży Itaka.
Wyniki
Sportowiec Roku (kobieta)
Etap powiatowy
- Opole - Adriana Adamek (siatkówka, Uni Opole)
- brzeski - Sara Janiec (koszykówka, Stal Brzeg)
- głubczycki - Karolina Słodkowska (sporty walki, Klub Sportów Walki Gorilla)
- kędzierzyńsko-kozielski - Maria Stelmaszyk (jeździectwo, LKJ Lewada Zakrzów)
- kluczborski - Wiktoria Gawlok (karate, Kluczborski Klub Karate)
- krapkowicki - Sabina Kuchnia (pływanie, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji)
- namysłowski - Karolina Loianich (zapasy, Orzeł Namysłów)
- nyski - Aleksandra Rajkowska (karate kyokushin, Niwnicki Klub Karate Kyokushin)
- oleski - Alicja Kukuła (lekkoatletyka, Victoria Olesno)
- prudnicki - Ilona Kujawska (piłka nożna, Rolnik Biedrzychowice-Głogówek)
- strzelecki - Maja Peszkowska (taekwondo, Klub Taekwon-do OKSW Mateusz Rojowski)
Etap wojewódzki
- 1. Karolina Loianich
- 2. Maja Peszkowska
- 3. Alicja Kukuła
Sportowiec Roku (mężczyzna)
Etap powiatowy
- Opole - Konrad Kozubowski (karate kyokushin, Opolski Klub Sportowy Yama)
- brzeski - Sebastian Ziemiński (piłka ręczna, Olimp Grodków)
- głubczycki - Paweł Kiszczyk (badminton, Technik Głubczyce)
- kędzierzyńsko-kozielski - Grzegorz Warchałowski (podnoszenie ciężarów, CrossBox Arden Kędzierzyn-Koźle)
- kluczborski - Michał Hanuszewicz (piłka nożna, Lew Szymonków)
- krapkowicki - Krzysztof Tomaszek (golf, Opolski Klub Golfowy)
- namysłowski - MichałWojnicki (taekwondo, Klub Taekwon-do OKSW Mateusz Rojowski)
- nyski - Kacper Kopyciński (K1/MMA, KO Bloodline Gym Nysa)
- oleski - Antoni Dądela (lekkoatletyka, Victoria Olesno)
- opolski - Mateusz Ptak (piłka nożna, Śląsk Łubniany)
- prudnicki - Dawid Majda(piłka nożna, LZS Lubrza)
- strzelecki - Mateusz Ochwat, Paweł Ochwat (obaj piłka nożna, Rzemiosło Dziewkowice)
Etap wojewódzki
- 1. Grzegorz Warchałowski
- 2. Krzysztof Tomaszek
- 3. Konrad Kozubowski
Trener Roku
Etap powiatowy
- Opole - Marcin Sekula (żużel, Kolejarz Opole)
- brzeski - Robert Nowakowski (piłka nożna, UKS SAP Brzeg)
- głubczycki - Artur Komarnicki (piłka nożna, Akademia Piłkarska Orzeł Branice)
- kędzierzyńsko-kozielski - Klaudia Golarz (piłka nożna, Rolnik Biedrzychowice-Głogówek)
- kluczborski - Grzegorz Gadecki (piłka nożna, MKS Funball Kluczbork)
- krapkowicki - Martin Jaszkowic (piłka nożna, Spiders Krapkowice)
- namysłowski - Piotr Michalak (koszykówka, Start Namysłów)
- nyski - Grzegorz Kuglarz (piłka nożna, Polonia Nysa)
- oleski - Weronika Nieborak (pływanie, Vega Dobrodzień)
- opolski - Wojciech Lasota (piłka nożna, Polonia Karłowice)
- prudnicki - Mateusz Martyniuk (piłka nożna, Akademia Piłkarska Biała)
- strzelecki - Adam Jaremko (piłka nożna, Młodzik Strzelce Opolskie)
Etap wojewódzki
- 1. Grzegorz Gadecki
- 2. Robert Nowakowski
- 3. Piotr Michalak
Drużyna Roku
Etap powiatowy
- Opole - Ex Team Opole (bieg z przeszkodami)
- brzeski - UKS SAP Brzeg U10 dziewcząt (piłka nożna)
- głubczycki - Klub Sportów Walki Gorilla (sporty walki)
- kędzierzyńsko-kozielski - MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle (sportowe ratownictwo wodne)
- kluczborski - Junior Kluczbork (pływanie)
- krapkowicki - LZS Racławiczki (piłka nożna)
- namysłowski - Orzeł Namysłów (zapasy)
- nyski - ZSP Sidzina (unihokej)
- oleski - Vega Dobrodzień (pływanie)
- opolski - Polonia Karłowice (piłka nożna)
- prudnicki - LZS Łąka Prudnicka (piłka nożna)
- strzelecki - LZS Raszowa (piłka nożna)
Etap wojewódzki
- 1. ZSP Sidzina
- 2. LZS Racławiczki
- 3. Polonia Karłowice
Talent Roku*
- 1. Aleksander Bibułowicz (piłka nożna, Rodło Opole/Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław)
- 2. Dominik Krzyśków (kolarstwo, JeggDJR Academy)
- 3. Bartosz Kownacki (enduro, HAWI Racing Team Opole)
*w tej kategorii rywalizacja toczyła się tylko na etapie wojewódzkim
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?